10. Tiyatro Festivalimizi Gerçekleştirdik.

Pamukkale Üniversitesi Tiyatro Topluluğu 10. Tiyatro Festivalini gerçekleştirdi. Kortej gösterisi ile başlayan festivalde, açılış oyunu olarak Simone Machard'ın Düşleri ile Hayal Perdesi Oyuncuları 9 Nisan Pazartesi günü tiyatroseverlere sahnelerini açtı.
Türkiye’nin dört bir yanından gelen üniversite ekiplerinin oyunlarının sergilendiği festivalde, ayrıca söyleşiler, tiyatro üzerine eğitimler ve atölye çalışmaları da gerçekleştirildi.
Festival konukları olan Mahşer-i Cümbüş ekibi ve Devlet Tiyatroları oyuncusu Burak Şentürk, Kongre Kültür Merkezi'nde tiyatroseverlerle buluştu. Yoğun bir ilgiyle geçen söyleşilerde konuklar tiyatro geçmişleriyle alakalı sorulara cevap verdi. Tiyatroseverler içinde gelişimlerine katı yapacak önemli tavsiyelerde bulundular.

Festival süresince herkese açık şekilde oyunculuk atölyeleri yapıldı. İzmir Ekonomi Üniversitesi Tiyatro Kulübü Eğitmeni Emrah Şenışık ve Avcılar Belediyesi Oyuncuları'ndan Burak Uyanık verdikleri oyunculuk atölyeleriyle festivale renk kattı.
8 gün süren festivalde konuk ekipler olarak; İzmir Ekonomi Üniversitesi, Yeditepe Üniversitesi, Sabancı Üniversitesi, Ankara Üniversitesi, Beykent Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi, Orta Doğu Teknik Üniversitesi ve Avcılar Belediyesi Oyuncuları tiyatro topluluklarının oyunları sanatseverlerle buluştu.
Festivalin son günü 16 Nisan Pazartesi, Tabibül Curcuna ekibinin sergilediği Üstat Moliere Evleniyor oyunuyla festivalin kapanışı gerçekleştirildi.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder