10. TİYATRO FESTİVALİ FOTOĞRAF ALBÜMÜBu yıl onuncusunu düzenlediğimiz Tiyatro Festivalimiz, oyunlarla atölyelerle ve söyleşilerle dopdolu geçti. Kortej yürüyüşü ile başlayan festivalimiz Hayal Perdesi Oyuncuları'nın sahnelediği Simone Machard'ın Düşleri oyunuyla açılış yaptı. Ankara Üniversitesi, Özyeğin Üniversitesi, Beykent Üniversitesi, ODTÜ, Uludağ Üniversitesi, İzmir Ekonomi Üniversitesi, Sabancı Üniversitesi, Yeditepe Üniversitesi ve Anadolu Üniversitesi'nden tiyatroya gönül veren yüzlerce öğrencinin oyunları ile buluştuk. Modern doğaçlama tiyatronun öncüsü, usta sanatçılardan oluşan Mahşer-i Cümbüş ekibi ve Devlet Tiyatroları oyuncusu Burak Şentürk ile söyleşiler, tiyatro üzerine eğitimler ve atölye çalışmalarıyla binlerce tiyatrosevere, tiyatro dolu günler yaşattık.

Hayallerini, sevinçlerini, başarılarını halkla paylaşıp evrensel sanata ışık tutma yolunda emin adımlarla ilerleyen Hayal Perdesi Oyuncuları, 2005 yılından beri çıktığı bu basamaklardan  bir tanesine daha ulaştı. 
Bu yıl 10. kez gerçekleştirdiğimiz Tiyatro Festivalimize Türkiye’nin dört bir yanından gelen üniversite ekiplerine, konuklarımıza ve bizi yalnız bırakmayan seyircilerimize teşekkür ederiz.
Tiyatro, gönüller arasında bağ kurar.

- FESTİVAL ALBÜMÜ -

9 Nisan sabahı kortej yürüyüşüyle festivalimizi başlattık.9 Nisan akşamı Bertolt Brecht'in yazdığı Simone Machard'ın Düşleri adlı oyunumuzu sergiledik.10 Nisan öğlen Ankara Üniversitesi Tıp Oyuncuları, Kürklü Merkür adlı oyunu sergiledi.
10 Nisan akşamı Bertolt Brecht'in yazdığı Simone Machard'ın Düşleri adlı oyunumuzu sergiledik.11 Nisan öğlen ve akşam Beykent Üniversitesi Tiyatro Kulübü, Bizim Köyün Adeti adlı oyunu sergiledi.
11 Nisan 16.00'da doğaçlama tiyatronun öncülerinden Mahşer-i Cümbüş ekibiyle söyleşi gerçekleştirdik.
12 Nisan öğlen ve akşam ODTÜ Türk Halk Bilimi Topluluğu, İstanbul Müzikali adlı oyunu sergiledi.
13 Nisan öğlen Devlet Tiyatroları Oyuncusu Burak Şentürk'le söyleşi gerçekleştirdik.
13 Nisan akşamı İzmir Ekonomi Üniversitesi Tiyatro Kulübü, Saatleri Ayarlama Enstitüsü adlı oyunu sergiledi.

14 Nisan öğlen Avcılar Belediyesi Oyuncuları, Suç Makinesi adlı oyunu sergiledi.14 Nisan akşamı Sabancı Üniversitesi SUOyuncuları, Kokteyl Parti adlı oyunu sergiledi.
15 Nisan öğlen Yeditepe Üniversitesi Tiyatro Kulübü, Sıradan Bir Gün adlı oyunu sergiledi.


15 Nisan akşamı Anadolu Üniversitesi Özdüşüm Oyuncu Atölyesi, Portakal Rengi adlı oyunu sergiledi.

16 Nisan akşamı Tabib-ül Curcuna ekibinin, Üstat Moliere Evleniyor adlı oyunuyla festivalimizi bitirdik.


"Tiyatro sanatın tümü gibi bir okuldur eğitir insanı, dünyasının sınırlarını genişletir." der bir şair . Biz de bu güzel okulun sınırlarını genişletmek, tiyatro sevenlerle buluşturmak için 10. kez tiyatro festivalimizi gururla düzenledik.
Festivalimize katılan ekiplere ve bizi yalnız bırakmayan seyircilerimize teşekkür ederiz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder