10. TİYATRO FESTİVALİMİZ BAŞLIYOR

"Tiyatro sanatın tümü gibi bir okuldur eğitir insanı, dünyasının sınırlarını genişletir." der bir şair . Biz de bu güzel okulun sınırlarını genişletmek tiyatro sevenlerle buluşturmak için 10. kez tiyatro festivalimizi gururla düzenliyoruz. Sabırsızlıkla sizleri festivalimize bekliyoruz.


Pamukkale Üniversitesi Tiyatro Topluluğu’nun Hayal Perdesi Oyuncuları ve Tabib-ül Curcuna ekibinin bu yıl onuncusunu düzenleyeceği tiyatro festivali başlıyor. Kortej yürüyüşü ile açılacak olan festival, Hayal Perdesi oyuncularının sahneleyeceği Simone Machard'ın Düşleri ile 9 Nisan Pazartesi günü PAÜ Hasan Kasapoğlu Kültür Merkezi’nde saat 20.00’da izleyicilerle buluşacak.


 9 - 16 Nisan tarihleri arasında yapılacak festivalde, Türkiye’nin dört bir yanından gelecek üniversite ekipleri oyunlarını sergileyecek. Festivalde sahnelenecek tiyatro oyunlarının dışında söyleşiler, tiyatro üzerine eğitimler ve atölye çalışmaları da gerçekleşecek. Festival kapsamında modern doğaçlama tiyatronun öncüsü, usta sanatçılardan oluşan Mahşer-i Cümbüş, 11 Nisan Çarşamba saat 16.00'da PAÜ Kongre ve Kültür Merkezi'nde söyleşi için üniversite öğrencileri buluşacak. Festivalin diğer değerli konuğu Devlet Tiyatroları oyuncusu Burak Şentürk tiyatro alanındaki birikimlerini paylaşmak üzere 13 Nisan Cuma günü saat 14.00’de PAÜ Kongre ve Kültür Merkezi’nde tiyatroseverlerle buluşacak.


Sekiz gün sürecek festivalde Ankara Üniversitesi, Özyeğin Üniversitesi, Beykent Üniversitesi, ODTÜ, Uludağ Üniversitesi, İzmir Ekonomi Üniversitesi, Sabancı Üniversitesi, Yeditepe Üniversitesi ve Anadolu Üniversitesi'nden tiyatroya gönül veren yüzlerce öğrenci buluşacak.

Festival süresince tüm oyunlar ücretsiz olacak.

PAÜ Hasan Kasapoğlu Kültür Merkezi’nde oynanacak oyunlara girişler davetiye ile olacaktır. Davetiyeleri oyun günü (oyundan birkaç saat önce) salondan ücretsiz olarak temin edebilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme